rusnoparada.sk

VITAJTE NA RUŠŇOPARÁDE 2018

Na najväčšej akcii pre rodiny s deťmi na východe

Dajte deťom nakresliť vlak a ony nakreslia rušeň s dymiacim komínom. Aj keď dym z parných rušňov si pamätajú iba starší z nás, biela para je naďalej symbolom železnice v očiach detí a ich rodičov.

Rušňoparáda je jediným miestom, kde niečo podobné môžete zažiť. Okrem vlakov na uhlie a paru predstavíme aj najmodernejšie vlaky ZSSK. Medzi nimi nebude chýbať nový rušeň nemeckého výrobcu Siemens či poschodová jednotka 671 od českej Škody, ktorá prináša pohodu na cestách v regionálnych vlakoch po celom Slovensku.

Určite využite jedinečnú možnosť nazrieť do kabín parných a moderných vlakov a porovnať ich. A počas toho si vypočujte rozprávanie napríklad o tom, či je riadenie vlaku odlišné od riadenia auta.

Najväčším ťahákom hlavne pre mladých bude tento rok vystúpenie skupiny S hudbou vesmírnou. Tá sa národným dopravcom nechala zlákať na spoluprácu a s reálnymi železničiarmi natočili klip “Ideme vlakom”, ktorý vo februári okupoval popredné priečky slovenského Youtubu a má už vlastné paródie.

Prajeme veľa zábavy a príjemný deň s rodinou a priateľmi.

Rušňoparádu pre vás spoločne pripravuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a nadšenci z Detskej železnice v košickom Čermeli.

Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie ZSSK

Ľubomír Lehotský, predseda OZ DŽ Košice

Fotogaléria 2018

Kontaktujte nás