rusnoparada.sk

Rušňoparáda 2012

                    V roku 2012 sa akcia konala ešte pod dovtedajším návom Prebúdzanie Katky. Podujatie sa konalo v sobotu a nedeľu 21. a 22. apríla tradične v košickom rušňovom depe. Odštartovala tak tohoročná slovenská sezóna prehliadok historických vlakov. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) spolu so ZSSK Cargo a ŽSR, občianskym združením Košická detská železnica a mestom Košice, organizovali už po dvanásty krát toto tradičné podujatie, ktoré sa pravidelne teší veľkému záujmu verejnosti. Jeho súčasťou boli nostalgické i vyhliadkové jazdy historickými vlakmi, prehliadka rušňov a ostatných koľajových vozidiel, ako aj množstvo pestrých sprievodných podujatí.
                    „Na prebúdzanie Katky prichádza každoročne niekoľko tisíc ľudí, nielen vyznávačov železníc, ale najmä rodičov s deťmi. Kto chce zažiť zaujímavý víkend, nemal by obísť depo. Hlavný program začína v sobotu o trištvrte na jedenásť doobeda,“ pozýva l na podujatie prednosta Zoltán Šimko zo spoločnosti ZSSK. 
               „Prebúdzanie Katky je vždy predzvesťou spustenia riadnej sezóny na Košickej detskej historickej železnici, ktorá začína prvého mája. Bude dlhšia ako vlani, spestrená atraktívnym programom a do rolí malých železničiarov sa opäť vrátia deti,“ uviedol Igor Holéczy z Občianskeho združenia Detská železnica Košice. To v roku 2011 prevzalo detskú železničku od ZSSK a v sezóne 2012 začalo jej úspešnú prevádzku.

Fotogaléria 2012